Přihlášení

Citát na den


Uživatelů
2
Články
18
Počet zobrazení článků
76837

ÚVODNÍ STRANA

Celostátní setkání mládeže 2022 v Hradci Králové

csm 2021 soc fb cover dark 1

 

CSM 2022 Hradec Králové je již minulostí a tak pouze pár slov a obrazových vzpomínek.

(Foto galerie -je možné najít naše farníky)

  Ukázalo se, že dnešní mladí lidé jsou kritičtí. Chtějí a umějí si vybírat. Proto byla pestrost programu nepochybně jeho předností. Každá generace je jiná. Nejde jen o to, že jsou „digital natives“ (výraz pro ty, kdo žijí od malička s digitální technikou), ale že mají všechny klady a zápory, které s sebou nese současná sociokulturní situace. Obdivoval jsem, že dokázali – aspoň to tak vypadalo – ve vtipných scénkách odhalit podstatu poslání svatého apoštola Pavla. Také si uměli ze všeho něco pro sebe vzít, respektive „vyzobat“. Neslyšel jsem totiž, že by někdo říkal o nějakém projevu, že by to bylo vyloženě špatné.

  Přestože do kontextu akce patřil evangelizační koncert GODZONE, nebylo Celostátní setkání mládeže v první řadě „evangelizací“, spíše šlo o „restart“ života z víry anebo chcete-li života v církvi. Účastníci byli totiž z velké části teenageři z věřících rodin; ti starší – tedy nad 18 let – se často zapojovali sami do tvorby programu. Tím se dostávám k dalšímu „plus“. Program nebyl jenom „pro mladé“, ale byl tvořen – aspoň zčásti – samotnými mladými lidmi.